Parkiet – układanie parkietu oraz bezpyłowe cyklinowanie

Specjalizacją naszej firmy jest układanie parkietu oraz bezpyłowe cyklinowanie. W tym zakresie obsługujemy klientów prywatnych zamieszkujących Warszawę i okolice, jak również działające tu firmy i instytucje.

Od wyboru rodzaju drewnianej podłogi zależy to, jak długo trwa jej montaż i jakie są kolejne jego etapy. Jeśli są to deski bądź klepki warstwowe wykończone olejem lub lakierem, wówczas oferowane układanie parkietu ogranicza się w zasadzie do przyklejenia finalnego produktu do wylewki i po montażu podłoga jest gotowa do użytkowania. Ta procedura nieco inaczej wygląda w przypadku podłoża, które jest zakładane w postaci surowej. Jednym z jej elementów jest bezpyłowe cyklinowanie powierzchni.

Surowe materiały na parkiety warto zastosować wszędzie tam, gdzie podłoga będzie narażona na znaczne zużycie i obciążenia. Dotyczy to głównie miejsc użyteczności publicznej, hal sportowych, sal tanecznych, bankietowych czy restauracji. Układanie tego rodzaju nawierzchni będzie inwestycją trwałą, a do jej realizacji warto rozważyć dobór twardych egzotycznych gatunków drewna.

Etapy układania parkietu z surowych desek lub klepek

Warto pamiętać, że aby parkiet układany z surowych materiałów uzyskał odpowiednią stabilność i trwałość, niezbędne są następujące czynności:

  • gruntowanie wylewki,
  • klejenie surowych klepek dwuskładnikowym klejem poliuretanowym,
  • około 2-tygodniowa przerwa w pracach po to, aby drewno osiągnęło odpowiednią wilgotność i dla całkowitego związania kleju,
  • cyklinowanie powierzchni,
  • nałożenie specjalnego preparatu na surowe klepki wypełniającego szczeliny w drewnie – dodatkowe utwardzanie podłogi,
  • polerowanie,
  • odkurzanie,
  • olejowanie lub lakierowanie – w zależności od decyzji klienta.

Realizacja czynności, takich jak m.in. cyklinowanie czy polerowanie, zależy od metrażu i może trwać od kilku godzin do 3 dni. Na zabezpieczanie powierzchni należy przyjąć średnio ok. 2 dni. Zazwyczaj nakładamy dwie warstwy oleju, olejowosku lub lakieru.

Poniżej przedstawiamy możliwe wymiary dostępnych deszczułek:

  Klasa materiału
Wymiary parkietu Natur Rustical
22x70x500 214,33 zł 173,34 zł
22x70x420 208,12 zł 167,13 zł
22x70x350 201,91 zł 163,40 zł
22x60x300 185,76 zł 154,71 zł

Z naszej strony możesz liczyć na bezpyłowe cyklinowanie parkietu w Warszawie nie tylko w ramach obróbki nowo kładzionej podłogi, ale także takiej, która wymaga renowacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług, zapraszamy do kontaktu!

*Cena netto uwzględnia materiał, chemię oraz montaż na cele mieszkaniowe

 

Zobacz pozostałe usługi:

Bezpyłowe cyklinowanie parkietów | Cyklinowanie i lakierowanie parkietów oraz podłóg | Jodełka francuska | Układanie deski podłogowej