Układanie i cyklinowanie podłóg i parkietów, a także montaż listew i cokołów podłogowych

Zakres usług

Do głównych prac wykonywanych przez warszawską firmę ABC Parkietu należą:

Cyklinowanie parkietu

Praca ta to nic innego, jak szlifowanie parkietu z użyciem specjalnego urządzenia, nazywanego cykliniarką. Maszyny używane przez pracowników naszej firmy pozwalają na cyklinowanie metodą bezpyłową, dzięki której cały zabieg nie wymaga aż tak zaawansowanego sprzątania, jak w przypadku szlifowania standardowego. Bezpyłowe cyklinowanie parkietu w Warszawie najlepiej zlecić właśnie nam.

Układanie podłóg drewnianych

Chcąc mieć pewność, że drewniana podłoga zostanie ułożona w sposób całkowicie profesjonalny, warto do tego celu zatrudnić prawdziwych fachowców. Pracownicy firmy ABC Parkietu udowadniają, że układanie podłóg drewnianych może być prawdziwą sztuką. Zależnie od stylu, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie, parkiet może prezentować się bardziej klasycznie lub też zostać wykończony w nowoczesny sposób. Zależnie od oczekiwań Zleceniodawcy, jesteśmy w stanie zaproponować konkretny rodzaj ułożenia parkietu oraz jego wykończenie.

Polerowanie podłóg

Polerowanie podłogi to jeden z niezbędnych zabiegów przygotowujących parkiet do jego odnowienia oraz zabezpieczenia przed zniszczeniami. Przeglądając ofertę sklepów budowlanych zauważyć można, że w ich ofercie znajdują się urządzenia do samodzielnego polerowania parkietów. Jednak tego rodzaju rozwiązanie bywa wystarczające jedynie przy niezbyt mocno eksploatowanych parkietach. W przypadku większych uszkodzeń warto zastanowić się nad pomocą fachowców, tacy jak ci pracujący w naszej warszawskiej firmie.

Szpachlowanie

Szlifowanie, czyli cyklinowanie podłóg to tylko jeden z etapów składających się na proces kompletnej renowacji drewnianego parkietu. Po jego wykonaniu niezbędne może się okazać szpachlowanie podłogi, czyli uzupełnienie wszelkich ubytków czy nierówności w niej występujących, będących skutkiem zniszczeń oraz nadmiernej eksploatacji. Nasi pracownicy używają do tego celu tylko najlepszych materiałów, gwarantujących, że ostateczny efekt szpachlowania zadowoli nawet najbardziej wymagających Zleceniodawców.

Lakierowanie parkietu i podłóg

Wykończenie drewnianej podłogi specjalnym lakierem gwarantuje nie tylko imponujący, elegancki efekt estetyczny, ale również zabezpieczy parkiet przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pracownicy firmy ABC Parkietu zwracają szczególną uwagę na dobranie do konkretnego rodzaju podłogi odpowiedniego lakieru pochodzącego z oferty renomowanych producentów. W połączeniu ze starannie przeprowadzonymi pracami lakierniczymi, efekt może być tylko jeden – doskonale zabezpieczona i odnowiona podłoga, spełniająca oczekiwania wszystkich domowników.

Olejowanie

Alternatywę dla lakierowania podłogi drewnianej stanowi jej olejowanie. Ten sposób zabezpieczenia oraz odnowienia parkietu jest ceniony przez coraz większą liczbę naszych Klientów. Do jego głównych zalet należy przede wszystkim wydobycie z parkietu ciepłej barwy oraz wzmocnienie rysunku słojów drewna. W odróżnieniu od lakieru, olej nie pokrywa podłogi widoczną powłoką, co pozwala na łatwe wykonywanie napraw ewentualnych zniszczeń powstałych w czasie eksploatacji parkietu.

Montaż listew i cokołów przypodłogowych

Układanie podłóg drewnianych nie kończy się jedynie na położeniu odpowiedniego rodzaju desek. Niezwykle istotną kwestią podczas tworzenia parkietu jest jego wykończenie, najczęściej przy użyciu listew oraz cokołów przypodłogowych. Mogą być one wykonane z drewna lub innych materiałów. Dzięki takiemu wyborowi, istnieje możliwość dopasowania wykończenia podłogi do stylu całego pomieszczenia oraz oczekiwań Zleceniodawców.

Szeroki zakres prac

Jak widać, zakres prac firmy ABC Parkietu jest naprawdę bardzo szeroki. Wszystkich mieszkańców Warszawy szukających sprawdzonego wykonawcy, mającego doświadczenie w takich pracach, jak układanie podłóg oraz ich wykańczanie, zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem.

Zapraszamy do kontaktu:

ABC parkietu Krzysztof Bartosiński

ul. Ordona 12E
01-237 Warszawa
biuro@cyklinowanie-parkietow.pl
695 747 350