Jodełka francuska

Jako firma doświadczona w swojej branży możemy Ci zaproponować różne wzory podłóg. Poza bezpyłowym cyklinowaniem parkietów w Warszawie przyjmujemy zlecenia na układanie ich np. w jodełkę francuską. Jest to jeden z uniwersalnych trendów, które nigdy nie wychodzą z mody i świetnie wpisuje się w aranżacje wnętrz minimalistycznych i tradycyjnych. Pasuje także do nowoczesnego czy loftowego wystroju.

Historia tego wzoru sięga XVI wieku, a pierwszy raz zaprezentowano go najprawomocniej na Wersalu. Później często powracał na salony wytwornych rezydencji czy do stylowych mieszkań. Na parkiet układany w jodełkę francuską wciąż najchętniej wybierane są dąb lub odmiany egzotycznego drewna. Te ostatnie mają nie tylko niepowtarzalny wyglądu, ale i cechują się wysoką trwałością.

Jeśli interesują Cię fachowo świadczone bezpyłowe usługi cykliniarskie i parkieciarskie, chętnie ułożymy dla Ciebie podłogę w ten właśnie wzór oraz w przyszłości zadbamy o jej fachową renowację.

Jak układa się parkiet w jodełkę francuską?

Ten najbardziej powszechnie wykorzystywany wzór wykonywany jest z pojedynczych deszczułek. W zależności od tego, jakie będziesz miał oczekiwania, podłoga może być ułożona w jodełkę francuską pojedynczą lub podwójną. Klepki o jednakowych wymiarach mocuje się pod kątem 45 stopni lub prostopadle do sąsiadujących ze sobą ścian w wyraźną literę V. Aby powstał taki parkiet, konieczne są elementy o wypustach prawych i lewych, a często korzysta się w tym przypadku z lamelowego.

Jodełka francuska jest nieco bardziej wymagająca od innych wzorów ze względu na łączenie ze sobą ściętych desek. Dlatego układanie podłoża (czy późniejsze jego bezpyłowe cyklinowanie, gdy materiał będzie wymagał odświeżenia), warto powierzyć profesjonalistom. Kluczowe w tej usłudze będzie idealne wyprowadzenie linii prostej, na której będą stykały się deszczułki. Możesz być jednak pewien, że podłoga w tym stylu będzie zachwycać oryginalnym wyglądem i pięknem drewnianej struktury.

Zaletą układania parkietów w jodełkę jest też to, że możesz go w każdej chwili odnowić poprzez bezpyłowe cyklinowanie – usługę, jaką proponujemy Ci w Warszawie!

Możliwy również montaż już gotowych desek wykończonych zgodnie z Państwa życzeniem.

Jodełka francuska Natur Rustical
16x140x670 313,20 zł 274,32 zł

*Cena netto uwzględnia materiał, chemię oraz montaż na cele mieszkaniowe


Zobacz pozostałe usługi:

Bezpyłowe cyklinowanie parkietów | Cyklinowanie i lakierowanie parkietów oraz podłóg | Układanie parkietu | Układanie deski podłogowej